Lõpe katlamaja käivitus


Lõpe katlamaja käivitus

( 07.01.2016.a. )

2015 aasta lõpus, vahetult enne jõulupühi, sai Lõpe küla, Koonga vallas, Pärnu maakonnas endale uue ja täielikult automatiseeritud katlamaja. Seni probleemiks olnud ebastabiilne soojavarustus on nüüd minevik. Kuni sinnamaani köeti halupuudega ja kütte reguleerimine puudus. Projekti sisu oli nn „võtmed kätte“ lahendus, kus Starfeld OÜ teostas kõik tööd kuni töötava süsteemi üle andmiseni. Lisaks sellele teostab Starfeld ka kaks järgnevat aastat katla hooldust.

Vaata pilte SIIT!

Uue katla võimsus on 300 kW ja sellega köetakse kohalikku klubihoonet ja lasteaeda. Kütuseks kasutatakse hetkel graanulit, kuid kliendil on soov lähitulevikus minna üle hakkpuidule. Selle sooviga sai arvestatud ja paigaldatud katel on hakkpuidule üle minemise valmidusega.

Hakkpuit on täna kõige odavam kütus ja millel ei ole ühtegi riigi maksu küljes. Kõige olulisem hakkpuidu juures on veel, et see on taastuv ressurss mida kohalik omavalitsus saab ise hankida oma valla piires ja tänu sellele jääb rohkem maksudena saadud tulust kohalikku kogukonda!

Kui soovid lisainfot, siis võta julgelt ühendust meie bioenergia- ja küttesüsteemide projektijuhiga:

Kristo Vaher
GSM: 5811 8669
E-post: kristo@starfeld.eeTagasi